Η Ατλέτικο έφυγε αλώβητη από την έδρα της Θέλτα με γκολ του Άλβαρες στο 90'!

Η Ατλέτικο Μαδρίτης... φλέρταρε με γκέλα στην έδρα της Θέλτα, όμως ο Χουλιάν Άλβαρες είχε την λύση και με γκολ στο 90' χάρισε τη νίκη στους ροχιμπλάνκος με 0-1.

Σε ένα κλειστό ματς με ελάχιστες φάσεις, η Ατλέτικο είχε την κατοχή της μπάλας και τον έλεγχο, όμως δεν μπορούσε να βρεθεί με αξιώσεις στην αντίπαλη εστία, ενώ και η Θέλτα σπατάλησε ευκαιρίες με Άσπας και Σβέντμπεργκ.

Τελικά η ομάδα του Τσόλο Σιμεόνε βρήκε την λύση, αφού στο 90ο λεπτό ο Αντουάν Γκριζμάν... σέρβιρε και ο Χουλιάν Άλβαρες έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το τελικό 0-1.

Ο Τάσος Δουβίκας πέρασε αλλαγή στο 76ο λεπτό (αντικατέστησε τον Ιγκλέσιας), αλλά δεν μπόρεσε να βοηθήσει την ομάδα του ν’ αποφύγει την ήττα.

Με αυτή τη νίκη η Ατλέτικο έφτασε τους 15 βαθμούς και βρίσκεται στο -2 από την Ρεάλ και στο -6 από την πρωτοπόρο Μπαρτσελόνα. Αντίθετα, η Θέλτα παρέμεινε στην 10η θέση με 9 βαθμούς μετά από επτά παιχνίδια.

Πηγή: Sdna.gr