Εφιαλτικό ντεμπούτο για Σμόλινγκ στη Σαουδική Αραβία!

Ο Κρις Σμόλινγκ είχε ένα ντεμπούτο που θα θέλει ξεχάσει, καθώς σημείωσε αυτογκόλ και αποβλήθηκε στην ήττα με 5-0 της νέας του ομάδας, της Αλ Φάχια, στην έδρα της Αλ Ραέντ.

Ο πρώην αμυντικός της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και της Αγγλίας εντάχθηκε στην ομάδα της Σαουδικής Αραβίας πριν από λίγες εβδομάδες μετά από πέντε χρόνια στην Ιταλία με τη Ρόμα.

Ο πρώτος του αγώνας με την Αλ Φάχια ξεκίνησε άσχημα, καθώς στο έκτο λεπτό έκανε λάθος εκτίμησε και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, όμως η συνέχεια ήταν εξίσου εφιαλτική.

Στο 55ο λεπτό της αναμέτρησης ο Σμόλινγκ ανέτρεψε αντίπαλό του που έφευγε... φάτσα με τον τερματοφύλακα και ο διαιτητής του έδειξε απευθείας κόκκινη με τον Άγγλο να ολοκληρώνει μια εφιαλτική παρουσία στο ντεμπούτο του.

Πηγή: sdna.gr