Ο «νέος Σαλάχ» σόκαρε την Μπάγερν!

Ο εκπληκτικός Ομάρ Μαρμούς με δύο γκολ και μία ασίστ ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στο εκπληκτικό 3-3 απέναντι στην Μπάγερν Μονάχου.

Μετρά ήδη 8 γκολ και είναι πρώτος σκόρερ στην φετινή Bundesliga. Μετρά όμως και 4 ασίστ, είναι δεύτερος και σε αυτή την κατηγορία. Με άλλα λόγια, ο Ομάρ Μαρμούς είναι μία ομάδα μόνος του.

Ο Αιγύπτιος επιθετικός θεωρείται ο φυσικός διάδοχος του Μοχάμεντ Σαλάχ και σε κάθε παιχνίδι φροντίζει να το επιβεβαιώνει.

Η Μπάγερν Μονάχου δεν βρήκε ποτέ αντίδοτο στον δαιμόνιο Μαρμούς, ο οποίος έκανε ότι ήθελε την άμυνα της και υπέγραψε με προσωπικό γκολ στις καθυστερήσεις το 3-3 στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι Βαυαροί προηγήθηκαν από νωρίς με γκολ του Κιμ (16’), όμως ήταν ευάλωτοι στο αμυντικό τρανζίσιον, όπου οι παίκτες της Αϊντραχτ τους διέλυσαν.

Ο Μαρμούς ισοφάρισε άμεσα (22’, 1-1) και σέρβιρε το 2-1 στον Εκιτικέ (35’), με την Αϊντραχτ να χτυπάει υποδειγματικά στις αντεπιθέσεις.

Η απάντηση του Ουπαμεκανό ήταν άμεση για το 2-2 (38’) έπειτα από φάση διαρκείας στα καρέ του Σάντος, με την ομάδα του Κομπανί να παίρνει προβάδισμα με τον Ολίσε (58’).

Η Μπάγερν Μονάχου έδειχνε να έχει τον απόλυτο έλεγχο, όμως στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Μαρμούς έκανε πάλι το θαύμα του. Ο Αιγύπτιος έφυγε στην πλάτη της άμυνας, τελείωσε τέλεια την φάση και έκανε το 3-3, που φέρνει την ομάδα του Ντίνο Τοπμέλερ στο -1 από την κορυφή, την οποία μοιράζεται η Μπάγερν με την Λειψία.