«7ος αγώνας σε 22 μέρες, δεν έχουμε χρόνο για προπόνηση, καλύτεροι μετά τη διακοπή»

Μετά την ήττα της ομάδας του κόντρα στην ΑΕΚ (1-0), στο ΓΣΠ, για την 6η αγωνιστική της Cyprus League by Stoiximan, ο τεχνικός του ΑΠΟΕΛ, Ζοζέ Ντομίνγκεζ, δήλωσε τα ακόλουθα:

«Ξέραμε από την αρχή ότι το αποψινό θα ήταν ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι. Έχουμε δώσει 7 αγώνες σε 22 ημέρες, ενώ ερχόμασταν και από ένα μεγάλο ταξίδι.

Προγραμματίσαμε αυτόν τον αγώνα έτσι, ώστε να είμαστε πιο αμυντικοί στο πρώτο μέρος με τον Κοσταντίνοβ και να μπει αλλαγή στο δεύτερο μέρος ο Τεχέρα, διότι είχε παίξει 90 λεπτά στην Ιρλανδία. Αρχίσαμε καλά το παιχνίδι, αλλά στο τελευταίο 20λεπτο του πρώτου μέρους υποφέραμε.

Στο δεύτερο μέρος ήμασταν καλύτεροι και δεχτήκαμε το γκολ στην καλύτερη στιγμή μας, όταν ελέγχαμε πλήρως τον ρυθμό, κάποιοι μου είπαν ότι υπήρχε ένα τράβηγμα στον Σεμπάκ, δεν έχω δει ακόμη τις επαναληπτικές προβολές.

Δεν έχουμε χρόνο για εντατική προπόνηση, αλλά μόνο για αποθεραπεία για το επόμενο παιχνίδι. Ξέραμε ότι απόψε θα ήταν ζόρικη πρόκληση και δεν έχω κάτι να παραπονεθώ για τους παίκτες. Μετά τη διακοπή θα είναι μια καλύτερη ομάδα απ’ όλες τις απόψεις.

Είναι μαραθώνιος, όχι σπριντ το πρωτάθλημα. Απόψε με βάση την προσπάθεια που κατέβαλαν οι παίκτες δεν μπορώ να ζητήσω κάτι παραπάνω.

Λυπάμαι πολύ που δεν είχαμε απόδοση και αποτέλεσμα που να ικανοποιήσει τους φιλάθλους μας»