Το πιο γλυκό τρίποντο, πάει για τα επόμενα!

Με δύο πρόσωπα και εντελώς διαφορετικά 45άλεπτα παρουσιάστηκε ο Απόλλωνας στο σημερινό παιχνίδι με την Ένωση για την 5η αγωνιστική της Cyprus League by Stoiximan.

Η αλλαγή εικόνας και εμφάνισης στο δεύτερο ημίχρονο, υπέγραψαν και την αγχωτική νίκη για την ομάδα του Γκούλα. Μέχρι τις καθυστερήσεις του αγώνα, ήταν στο βαθμό με την Ένωση, όμως ο Μαλεκκίδης με το πέναλτι που κέρδισε κατάφερε να βάλει τον Απόλλωνα ξανά σε θέση οδηγού και τον Βέισμπεκ στο φινάλε να υπογράφει το 3-1.

Βλέποντας κανείς το σκορ χωρίς να έχει παρακολουθήσει το παιχνίδι, αντιλαμβάνεται ότι οι κυανόλευκοι κέρδισαν εύκολα… Αντίθετα ήταν η δυσκολότερη μέχρι τώρα μάχη-νίκη του Απόλλωνα αφού κράτησε την αγωνία μέχρι τέλους, άλλα όπως σημείωσε και ο Βούρος ήταν η πιο γλυκιά.

Αν ο Απόλλωνας δεν πετύχαινε το τρίποντο και είχε απώλειες από το σημερινό ματς, θα γράφαμε για το αργό και κάπως... κοιμισμένο α' ημίχρονο που είχε. Χωρίς ουσιαστικές επιθέσεις και χωρίς τελικές στο στόχο, αν δεν είχε δώσει σήμερα συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα, σίγουρα θα έφταιγε αυτό.

Με ταρακούνημα από τον Γκούλα όμως, ξύπνησε στο β' μέρος είχε πολύ καλές φάσεις, κατάφερε να βρει το γκολ, ένα απρόσμενο λάθος όμως από τον Βούρο έδωσε δικαιώματα στην Ένωση να ελπίζει. Παρ' όλα αυτά δεν το παράτησαν και μέχρι το φινάλε έφτασε στο σημαντικό αυτό τρίποντο που τον ανέβασε στην 5η θέση και τους 10 βαθμούς, όσους έχει ο ΑΠΟΕΛ. Στο φινάλε αποδόθηκε δικαιοσύνη για την ομάδα της Λεμεσού, που σίγουρα θα έχει ως καλό μάθημα το α’ μέρος.

Οι ποδοσφαιριστές του Γκούλα θα τ’ άκουσαν από τον Σλοβάκο για την εμφάνιση τους, αυτό είναι δεδομένο, η νίκη όμως θρίλερ, δεν παύει να δίνει τους πολύ τρεις σημαντικούς βαθμούς στην ομάδα, τα αποτελέσματα είναι που έχουν σημασία.

Στο αγωνιστικό υπάρχει αγωνία για Σέσι Ντ’ Αλμέιδα που ήταν εκτός αποστολής, αλλά και για τον Μπολί που έγινε αναγκαστική αλλαγή στο ματς.

Καρμιώτισσα, Ομόνοια 29ης και Ομόνοια Αρ., οι επόμενοι τρεις αντίπαλοι για τον Απόλλωνα πριν μπει στα ματς φωτιά!