Τα έκανε όλα ο Σιπριάνο, αλλά έμεινε στο 2-2 με τη Νόβι Παζάρ ο ΑΠΟΕΛ

Τέσσερις ημέρες μετά το 2-1 επί της Σπάρτακ Σουμπότιτσα ο ΑΠΟΕΛ έμεινε στο 2-2 με τη Νόβι Παζάρ.

Δύο φορές προηγήθηκε και ισάριθμες δέχτηκε την ισοφάριση η ομάδα του Νταβίντ Γκαγέγο, ο οποίος είδε τον Σιπριάνο να πιστώνεται ασίστ και γκολ, αλλά να μην αποδεικνύονται αρκετά για τη νίκη.

Οι πρωταθλητές είχαν δοκάρι σε κεφαλιά του Κοσταντίνοβ στο 3', απώλεσαν πολύ καλή ευκαιρία στο 23' σε κεφαλιά του Ντράζιτς και άνοιξαν το σκορ στο 31ο λεπτό με ωραίο πλασέ του Κοσταντίνοβ έπειτα από εξαιρετική κάθετη πάσα του Σιπριάνο.

Δέκα λεπτά αργότερα οι Σέρβοι ισοφάρισαν με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Οπάρα και το 1-1 ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.

Μετά την ανάπαυλα ο ΑΠΟΕΛ ανέκτησε το προβάδισμα με κεφαλιά του Σιπριάνο έπειτα από κόρνερ του Μπεν (76'), αλλά η Νόβι ισοφάρισε στο 80' με σουτ του Αντεσίνα.

Θυμηθείτε την εξέλιξη της αναμέτρησης:

1' Σέντρα στον αγώνα!

3' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ, μετά από εκτέλεση κόρνερ η κεφαλιά του Κοσταντίνοβ σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι κι ακολούθως ο Ντράζιτς απέτυχε σε δεύτερο χρόνο να τη στείλει στα δίχτυα!

18' Εκτέλεση φάουλ του Κιντίγια, η μπάλα στα χέρια του Πάγιοβιτς.

21’ Εντός περιοχής πλασέ του Οπάρα, ήταν αδύναμο.

23’ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ, μετά από εκτέλεση φάουλ του Μαρκίνιος και πρώτη κεφαλιά του Κονστάντίνοβ ο Ντράζιτς νέα κεφαλιά έστειλε την μπάλα λίγο έξω.

29’ Μακρινό σουτ του Άλιτς, η μπάλα λίγο έξω.

31' ΓΚΟΛ! 1-0 Ο ΑΠΟΕΛ!
Από εξαιρετική ασίστ του Σιπριάνο ο Κοσταντίνοβ με λόμπα περνά την μπάλα πάνω από τον εξερχόμενο Πάγιοβιτς κι ανοίγει το σκορ!

32' Αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ: Σεμπάκ αντί του Σιπριάνο

41' ΓΚΟΛ! 1-1 Η ΝΟΒΙ ΠΑΖΑΡ!

Από σέντρα από τα δεξιά ο Οπάρα με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά νικά τον Χριστοδούλου και ισοφαρίζει!

45' Τέλος πρώτου μέρους.

Aλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ: Τεχέρα αντί Κονσταντίνοβ.

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

53' Κόρνερ του Κιντίγια, κεφαλιά του Σεμπάκ, πάνω από την αντίπαλη εστία.

65' Μαζεμένες αλλαγές για το ΑΠΟΕΛ. Μέσα Σατσιάς, Σιπριάνο, Κίττος, Αντωνίου, Μέερ, Κάνο, Μπεν, Γεωργίου, έξω οι Χριστοδούλου, Πέτροβιτς, Μαρκίνιος, Σούσιτς, Θεοδώρου, Κιντίγια, Σαρφό, Ντράζιτς.

68’ Μακρινό σουτ του Λιάγιτς, έδιωξε σε κόρνερ ο Κίττος.

76' ΓΚΟΛ! 2-1 Ο ΑΠΟΕΛ!

Από εκτέλεση κόρνερ του Μπεν, ο Σιπριάνο με ωραία στριφτή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

77' Aλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ: Άπια αντί Καττιρτζιή.

80' ΓΚΟΛ! 2-2 Η ΝΟΒΙ ΠΑΡΑΖ!

Ο Αντεσίνα με σουτ μπροστά από πολλά σώματα νίκησε τον Κίττο.

82' Δυνατό σουτ του Ζινοζίμοβιτς, σε κόρνερ ο Κίττος.

85' Αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ: Βρόντης αντί Σεμπάκ που αντιμετωπίζει πρόβλημα στον δεξιό μηρό.