Απολογήθηκε μετά την απρόσμενη ήττα ο Κόντε

Συγγνώμη για την εμφάνιση της ομάδας και την βαριά ήττα από τη Βερόνα ζήτησε ο Αντόνιο Κόντε.

Στο «Μαρκ'Αντόνιο Μπεντεγκόντι» σημειώθηκε η πρώτη έκπληξη στο ιταλικό πρωτάθλημα καθώς η Βερόνα με το τέρμα του Ρότσα Λιβραμέντο στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους και άλλα δύο του Μοσκέρα στο τέλος επιβλήθηκε με το εμφατικό 3-0 της Νάπολι, η οποία με το... καλημέρα γνώρισε μία απρόσμενη και ταυτόχρονα βαριά ήττα.

«Στο πρώτο ημίχρονο, υπήρχε μόνο μία ομάδα. Δεν νομίζω ότι η Βερόνα είχε καμία ευκαιρία. Τούτου λεχθέντος, αφήσαμε αμέσως τη Βερόνα να έχει ένα σουτ στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου και στη δεύτερη περίπτωση βρεθήκαμε πίσω στο σκορ. Στη συνέχεια λιώσαμε σαν το χιόνι στον ήλιο. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι πρέπει να ζητήσουμε συγγνώμη από τους Ναπολιτάνους οπαδούς, οι οποίοι μας ακολουθούν με τόσο πάθος. Είμαι ο προπονητής και είναι σωστό να αναλάβω πλήρως την ευθύνη. Ζητώ ταπεινά συγγνώμη γιατί το δεύτερο ημίχρονο ήταν απαράδεκτο. Μια εμφάνιση που δείχνει ότι πρέπει να δουλέψουμε σκληρά σε όλους τους τομείς. Ήρθα στη Νάπολι με πολύ ενθουσιασμό, με μεγάλη επιθυμία. Αν μπορώ να βοηθήσω τη Νάπολι, θα το κάνω» είπε ο Κόντε μετά το παιχνίδι.

Πηγή: sdna.gr