Οι Βαυαροί ήταν... βάρβαροι!

Τα αστέρια της Μπάγερν Μονάχου δεν είχαν διάθεση για αστεία απέναντι στην μικρούλα Χόλσταϊν Κίελ και την περιποιήθηκαν δεόντως μέσα στο σπίτι της (1-6).

Χωρίς έλεος και οίκτο εμφανίστηκε η Μπάγερν Μονάχου, που διέλυσε την Χόλσταϊν Κίελ που είχε στήσει ένα μεγάλο πάρτι για την εκλεκτή προσκεκλημένη της.

Οι Βαυαροί δεν είχαν όρεξη για αστεία και μέσα σε 13 λεπτά επέβαλαν σιωπή στο Κίελο. Μόλις στο πρώτο λεπτό ο Μουσιάλα έκανε το 0-1, ενώ απέναντι σε μία σοκαρισμένη ομάδα που παραπατούσε ο Χάρι Κέιν έκανε άμεσα το 0-2 στο έβδομο λεπτό.

Το αυτογκόλ του Ρέμπεργκ (13’, 0-3) έδειξε το τρακ των γηπεδούχων, οι οποίοι πριν βγει το ημίχρονο είχαν δεχθεί και τέταρτο γκολ ξανά από τον Κέιν (43’).

Η κατάπαυση πυρός στην επανάληψη ίσως και να οφείλεται στην πρεμιέρα του Champions League την Τρίτη και την εντός έδρας αναμέτρηση της Μπάγερν με την Ντινάμο Ζάγκρεμπ.

Λίγο μετά την είσοδό του στο παιχνίδι, ο διψασμένος Ολίσε βρήκε τον δρόμο για το πρώτο του επίσημο γκολ με την φανέλα των Βαυαρών (65’, 0-5), ενώ οι γηπεδούχοι βρήκαν το γκολ της τιμής (1-5) με τον Γκίγκοβιτς λίγο πριν το τέλος (82’).

Πάντως, την τελευταία κουβέντα την είπαν και πάλι οι παίκτες του Κομπανί με πέναλτι του Κέιν που έκανε άλλο ένα χατ-τρικ (92’) έκαι φτασαν διά περιπάτου στο τελικό 1-6.