Αυτό έδειξε ο Σα Πίντο με Γουίλσον!

Ο Πορτογάλος τεχνικός εμπιστεύτηκε χθες τον Ανγκολέζο εξτρέμ, Γουίλσον, παρά το ότι δεν τα πήγε τόσο καλά στην πρόβα τζενεράλε με τον Βόλο στο ΓΣΠ, την προηγούμενη Πέμπτη (20/07).

Πολλοί θα περίμεναν να αρχίσει βασικός ο Μαρκίνιος, αλλά ο Σα Πίντο έδωσε την ευκαιρία στον Γουίλσον παίρνοντας φανέλα βασικού και με τη Βοϊβοντίνα.

Ο Ανγκολέζος εξτρέμ, είχε συμμετοχή και στα δύο γκολ του ΑΠΟΕΛ και σε γενικές γραμμές είχε καλή παρουσία στα 73 λεπτά που αγωνίστηκε. Αν εξαιρέσουμε τη λάθος πάσα-γύρισμα που έδωσε ο Γουίλσον στον Κρέσπο και παραλίγο να γίνει το 1-1 στο 48ο λεπτό.

Ωστόσο, πήρε πρωτοβουλίες για σουτ, εκτέλεσε στημένες φάσεις και σίγουρα θέλει να κτίσει από τη χθεσινή εμφάνιση του και να βελτιώνεται συνεχώς, ώστε να μπορεί να διατηρήσει τη φανέλα του βασικού.