Φάνηκε με Ρομπέρζ στο επίσημο ντεμπούτο του

Ο Βαλεντίν Ρομπέρζ πραγματοποίησε χθες το επίσημο του ντεμπούτο με τη φανέλα της ΑΕΚ στην εκτός έδρας νίκη επί της Τορμπέντο με 3-2.

Η ομάδα της Λάρνακας ξεκίνησε τον αγώνα με λάθη στην άμυνα, που ευτυχώς δεν τα πλήρωσε στο πρώτο ημίχρονο. Παρ ’ότι η ΑΕΚ είχε ισχυρό προβάδισμα απ’ το ημίχρονο, στην επανάληψη έδωσε αρκετούς χώρους στους Λευκορώσους και παρουσιάστηκε κατώτερη των περιστάσεων δείχνοντας αμυντικές αδυναμίες.

Ο Κυπροποιημένος αμυντικός πέρασε ως αλλαγή στο 88ο λεπτό του αγώνα, όταν το σκορ ήταν ήδη στο 3-2. Με την είσοδο του Ρομπέρζ, έστω στα λίγα λεπτά που αγωνίστηκε έδειξε αρκετά καλά στοιχεία και έδεσε αμυντικά την ΑΕΚ.

Αυτός ήταν και ο λόγος που τον εμπιστεύτηκε ο Ρόκα και τον απέκτησε, σίγουρα περιμένουν πολλά από τον Ρομπέρζ, ο οποίος φαίνεται ότι μπορεί να ηγηθεί της αμυντικής γραμμής των κιτρινοπράσινων παρά τα 36 του χρόνια.