Όνειρο ήταν και πάει, ξανά για τον ΠΑΟΚ!

Ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε 4-3 από τη Μάλμε στην παράταση και με συνολικό σκορ 6-5 αποκλείστηκε από το Champions League. Ο Δικέφαλος δέχθηκε γκολ στο 90+6' και το όνειρό του έσβησε στην παράταση. Με Τσέλιε ή Σάμροκ Ρόβερς στα playoffs του Europa League.

Το όνειρο του Champions League έσβησε για τον ΠΑΟΚ στην παράταση. Ο Δικέφαλος έφτασε τόσο κοντά, αλλά δέχθηκε γκολ στο 90+6', το ματς οδηγήθηκε στο έξτρα μισάωρο και εκεί ηττήθηκε 4-3 από τη Μάλμε, αποχαιρετώντας την κορυφαία ευρωπαϊκή διοργάνωση με ήττα 6-5 συνολικό σκορ. Αντίπαλος των ασπρόμαυρων η Τσέλιε ή η Σάμροκ Ρόβερς στα playoffs του Europa League.

Ο Νανάσι άνοιξε το σκορ στο 10', με τον Τάισον να απαντάει με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ στο 21'. Ο Κουλιεράκης πέτυχε το γκολ της ζωής του, με σουτάρα από τα 30 μέτρα στο 43'.

Ο Νανάσι έπιασε στον ύπνο τον Δικέφαλο για να ισοφαρίσει στο 45', αλλά ο Ζίβκοβιτς με φανταστικό πλασέ στο 45+4' έβαλε εκ νέου σε θέση οδηγού την ομάδα του. Ο ΠΑΟΚ φαινόταν να διαχειρίζεται το προβάδισμα, αλλά η κόντρα στον Ζέτερστορμ μετά από απομάκρυνση του Καμαρά στο 90+6' έστειλε το ματς στην παράταση.

Εκεί, οι Σουηδοί κατάφεραν να πάρουν την πρόκριση, με τον Κρίστιανσεν να βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 4-3.

Ο πρώτος αγώνας των playoffs του Europa League θα πραγματοποιηθεί στην Τούμπα στις 22 Αυγούστου, ενώ η ρεβάνς επτά μέρες αργότερα στις 29 Αυγούστου.