Όρθιος παρά τα λάθη του στο Μάλμε ο ΠΑΟΚ!

Ο ΠΑΟΚ είχε τις απαντήσεις του στα γκολ της Μάλμε, πήρε την ισοπαλία 2-2 και πλέον θέλει να κάνει το all in στη ρεβάνς της Τούμπας, ώστε να είναι εκείνος που θα πάρει την πρόκριση στα playoffs του Champions League.

Ο ΠΑΟΚ έμεινε όρθιος στη μάχη του στη Σουηδία. Ο Δικέφαλος ήρθε ισόπαλος 2-2 με την Μάλμε στο πρώτο παιχνίδι για τον 3ο προκριματικό του Champions League και πλέον πάει για all in στη ρεβάνς της Τούμπας την επόμενη εβδομάδα.

Ο Γιάνσον στο 28ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Πριν από τη λήξη του πρώτου μέρους και συγκεκριμένα στο 45', ο Τάισον έφερε το ματς στα ίσα.

Ο Νανάσι έβαλε ξανά σε θέση οδηγού τους Σουηδούς στο 67'. Ο ΠΑΟΚ δεν το παράτησε και στο 75ο λεπτό πέτυχε εκ νέου την ισοφάριση.

Η ρεβάνς στην Τούμπα είναι προγραμματισμένη την Τρίτη 13 Αυγούστου στις 20:30. Θυμίζουμε πως ο Δικέφαλος, εάν προκριθεί, θα αντιμετωπίσει στα playoffs του Champions League, έναν εκ των Σπάρτα Πράγας - Στεάουα.