Ασταμάτητος ο Κριστιάνο, πιο κοντά στην κορυφή η Αλ Νασρ

Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να χρίζεται ξανά σκόρερ, η Αλ Νασρ επιβλήθηκε 2-0 της Αλ Γουέχντα, πλησιάζοντας την κορυφή στο πρωτάθλημα της Σαουδικής Αραβίας!

Αυτή ήταν η τρίτη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια που έχει δώσει η Αλ Νασρ από τότε που ανέλαβε την τεχνική της ηγεσία ο πολύπειρος Ιταλος προπονητής, Στέφανο Πιόλι, πλησιάζοντας έτσι στο -1 (με παιχνίδι περισσότερο) την πρωτοπόρο Αλ Χιλάλ.

Η Αλ Νασρ άνοιξε το σκορ λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου (41'), με τον Μανέ να «σερβίρει» την ασίστ, την οποία μετέτρεψε σε γκολ ο Άνχελο, ενώ το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε στο 56' δια ποδός Ρονάλντο, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με άπιαστη εκτέλεση πέναλτι, φτάνοντας τα 903 γκολ καριέρας και τα 5 στις 6 φετινές του εμφανίσεις!

Μάλιστα, ενδιαφέρον στατιστικό το ότι ο Πορτογάλος έχει ευστοχήσει και στα 17 πέναλτι που έχει εκτελέσει έως τώρα φορώντας τη φανέλα της Αλ Νασρ. Οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν και με παίκτη λιγότερο στα τελευταία λεπτά, λόγω αποβολή τους Μπακσβέν στο 86'.

Πηγή: sport-fm.gr