Επική δήλωση για Βινίσιους: «Πρέπει να το δείχνουν σε παιδιά»

Ο Λούκας Βάθκεθ αποθέωσε τον Βινίσιους Τζούνιορ για την εμφάνισή του απέναντι στην Ντόρτμουντ, τονίζοντας πως η εμφάνισή του στο δεύτερο ημίχρονο θα πρέπει να διδάσκεται σε παιδιά.

Τι κι αν η Ρεάλ βρέθηκε με 2-0 πίσω στο σκορ από την Ντόρτμουντ στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, στο δεύτερο 45λεπτο ήταν καταιγιστική και διέλυσε τους Βεστφαλούς με 5-2 για τη League Phase του Champions League.

Πρώτο "βιολί" για τους μερένγκες ήταν ο Βινίσιους Τζούνιορ, ο οποίος πέτυχε χατ-τρικ με γκολ στο 62', το 83' και το 90+3'. Μετά το τέλος του παιχνιδιού, αποθεώθηκε από τον συμπαίκτη του, Λούκας Βάθκεθ, που επίσης βρήκε δίχτυα.

"Έδειξε ξανά πως είναι ο πιο καθοριστικός παίκτης στον πλανήτη, είχε απίστευτο δεύτερο ημίχρονο. Πρέπει να το δείχνουν σε παιδιά, για να καταλάβουν πώς θα έπρεπε να παίζεται το ποδόσφαιρο, με ένταση και πείνα για το γκολ. Είμαι ενθουσιασμένος" ανέφερε συγκεκριμένα στις δηλώσεις του.

Πηγή: sport24.gr