Η Αργεντινή ισοπέδωσε τη Βολιβία με απίστευτο show του Μέσι!

Η Παγκόσμια Πρωταθλήτρια υποδέχθηκε στο Μπουένο Άιρες την Βολιβία και ο Λιονέλ Μέσι φρόντισε να δείξει από νωρίς τις διαθέσεις του, αφού στο 19ο λεπτό εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Λαουτάρο Μαρτίνες και «έγραψε» το 1-0.

Ο Αργεντινός σούπερ σταρ από... εκτελεστής μετατράπηκε σε δημιουργός και στο 43' ανταπέδωσε την χάρη στον Λαουτάρο Μαρτίνες, με τον επιθετικό της Ίντερ να διαμορφώνει το 2-0.

Η Αργεντινή πήγε με προβάδισμα τριών τερμάτων στο ημίχρονο, αφού στο 45+3' ο Λιονέλ Μέσι με την δεύτερη ασίστ του, έστρωσε την μπάλα στον Χουλιάν Άλβαρες, που ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Οι Αργεντίνοι ήταν καταιγιστικοί και στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Τιάγκο Αλμάδα στο 69' να διαμορφώνει το 4-0, για να αναλάβει ξανά δράση ο συγκλονιστικός Μέσι, που στο 84' και στο 86' σκόραρε ακόμη δύο γκολ για το τελικό 6-0!

Έτσι ο Αργεντινός σούπερ σταρ ολοκλήρωσε την αναμέτρηση έχοντας στο ενεργητικό του τρία γκολ και δύο ασίστ, με τον Μέσι να μην έχει συμμετοχή μόνο στο τέταρτο γκολ της «Αλμπισελέστε».