Ανόρθωση-Εθνικός: Ισόπαλο το φιλικό

Χωρίς γκολ (0-0) ολοκληρώθηκε ο φιλικός αγώνας Ανόρθωση-Εθνικός στο «Αντώνης Παπαδόπουλος». Γιάννος Οκκάς και Νταβίντ Μπαντί εκμεταλλεύτηκαν τη διακοπή και έκαναν τις δοκιμές τους, χωρίς ωστόσο κάποια από τις δύο ομάδες να σκοράρει. Για την Ανόρθωση έπαιξε για 66' λεπτά και ο Κριχόβιακ.

Μέσα για την Ανόρθωση στο 66' οι Γ. Ιωάννου, Κ.Λύτρας, έξω Κριχόβιακ και Μιχάλας.

Στο β' ημίχρονο στο παιχνίδι πέρασαν οι Σπόλιαριτς, Θεοδώρου, Ε. Χαραλάμπους, Κονσεϊσάο και Κεραυνός. Έμειναν εκτός οι Ίλιεφ, Παρούτης, Στ. Χαραλάμπους, Μιλοσάβλιεβιτς, Μλάντοβιτς.

Η εντεκάδα της Ανόρθωσης: Μιλοσάβλιεβιτς, Μιχάλας, Τεισεϊρα, Μλάτζοβιτς, Κριχόβιακ, Σταμούλης, Γκιούρσο, Στ.Χαραλάμπους, Ίλιεφ, Παρούτης, Ρόγκουλιτς

Η εντεκάδα του Εθνικού: Μπογκαντίνοφ, Λομοτέι, Τζαλίλ, Μπάρετ, Μπαχάνακ, Λίπσκι, Μπρένο, Πάμπλο, Μπονέτο, Σόμπιεχ, Αντερέγκεν.