Επιτέλους νίκη για τη Χετάφε!

Η Χετάφε επικράτησε 2-0 της Αλαβές και πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στη φετινή La Liga στην 8η αγωνιστική. Τρίτη σερί ισοπαλία για Βαγεκάνο.

Οι Μαδριλένοι επικράτησαν 2-0 της Αλαβές και πήραν το πρώτο τους τρίποντο στη σεζόν στη La Liga. Μάλιστα, έπρεπε να περιμένουν ως την 8η αγωνιστική και σχεδόν να... μπει Οκτώβρης για να πανηγυρίσουν επιτέλους, με τους ηττημένους να μένουν στη μέση της βαθμολογίας.

Ο Αραμπάρι στο 42ο λεπτό έδωσε σκορ στην αναμέτρηση και το προβάδισμα στη Χετάφε, με τον Μίγια στο 58’ να σκοράρει με πέναλτι για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.

Στο 1-1 έμεινε η Βαγεκάνο με την Λεγανές στο «Βαγέκας», με τις δύο ομάδες να χτίζουν σερί… ισοπαλιών. Οι μεν γηπεδούχοι με τρεις κολλητές και βρίσκονται στην 8η θέση, οι δε φιλοξενούμενοι με δύο και είναι μόλις 17οι.

Ο Καμέλο στο 8’ σήκωσε στο πόδι το «Βαγιέκας» για το 1-0 της ομάδας του, η οποία κράτησε και το προβάδισμα ως το φινάλε του ημιχρόνου. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν απάντηση με τον Κρους στο 55’ για να σώσουν τον βαθμό.