Νταμπράουσκας: «Ήταν γλυκιά νίκη, η αντίδρασή μας ήταν εξαιρετική»

Διαβάστε όλα όσα δήλωσε ο Βάλντας Νταμπράουσκας μετά τη νίκη με ανατροπή (3-2) επί της Νέας Σαλαμίνας:

«Συγχαρητήρια σε όλους για αυτή τη νίκη. Ήταν μια γλυκιά νίκη. Ήταν ωραίο παιχνίδι από το πρώτο έως το τελευταίο λεπτό. Ήταν ωραίο που πανηγυρίσαμε στο τέλος τη νίκη. Ήμασταν καλύτεροι συνολικά στο παιχνίδι. Σκοράραμε ένα γκολ που ήταν οφσάιντ, μετά σκοράραμε ακόμα ένα. Πληρώσαμε τα δύο λάθη που κάναμε όμως διατηρήσαμε το στυλ μας στο γήπεδο. Αυτό ήταν να μετακινούμε γρήγροα τη μπάλα. Στο β' ημίχρονο ο αντίπαλος έπαιξε με 5άδα με σκοπό να διατηρήσει το προβάδισμά του. Πιέσαμε όμως, είχαμε ευκαιρίες. Μπορούσε να έρθει νωρίτερα το γκολ. Ο Στεπίνσκι με δύο γκολ στο τέλος μας χάρισε τη νίκη. Είμαστε νέα ομάδα. Δεν πανικοβληθήκαμε.

Είναι η 2η φορά που είμαστε πίσω στο σκορ. Το πρώτο ήταν με τη Ζίρα, όμως σε αυτό το παιχνίδι είχαμε στο πίσω μέρος του μυαλού μας το παιχνίδι με τη Νέα Σαλαμίνα. Η αντίδρασή μας ήταν εξαιρετική. Στα τελευταία λεπτά η Νέα Σαλαμίνα μας απείλησε όμως ο Φαμπιάνο έκανε μια φοβερή επέμβαση. Αν ερχόταν το 3-3 σε εκείνη τη φάση δεν ξέρω αν θα καταφέρναμε να κεδίσουμε.

Ο Κούσουλος έχει ένα μεγάλο σκίσιμο στο μάτι. Ο Ελάντερ χτύπησε στον αστράγαλο. Λογικά δεν είναι κάτι σοβαρό. Θα είναι διαθέσιμοι μετά τη διακοπή. Ναι είναι δύσκολο να κάνεις αναγκαστικές αλλαγές από νωρίς, όμως το διαχειριστήκαμε πολύ καλά. Κάναμε τις αλλαγές όταν έπρεπε. Είναι ατυχές να κάνεις γρήγορα αναγκαστικές αλλαγές όμως τα καταφέραμε».