Έκλεισε με ισοπαλία ο ΑΠΟΕΛ

ΑΠΟΕΛ και Ραντνίσκι συμβιβάστηκαν με τον 1-1 στο τελευταίο του φιλικό τεστ των γαλαζοκιτρίνων επί Σερβικού εδάφους.

Με τον σημερινό αγώνα, ολοκληρώνται ο κύκλος των φιλικών προετοιμασίας στο Ζλάτιμπορ, με την επιστροφή της αποστολής στην Κύπρο να είναι προγραμματισμένη για αύριο Τετάρτη (10/7).

Η εντεκάδα του ΑΠΟΕΛ: Χριστοδούλου, Σούσιτς, Πέτροβιτς, Σιπριάνο, Κιντιγιά, Κοσταντίνοφ, Σαρφό, Τεχέρα, Μαρκίνιος, Ντονγκαλά, Ντράζιτς.

Η εξέλιξη του αγώνα...

1' Σέντρα στο φιλικό.

4' Πρώτη καλή στιγμή για τη Ραντνίσκι με τον Μπέβιτς να κάνει το σουτ εντός περιοχής και τη μπάλα να φεύγει πάνω από την εστία του Χριστοδούλου.

18' Νέο σουτ από πλευράς Ραντνίσκι, μπλόκαρε ο Χριστοδούλου.

19' Γκολ 0-1 ανοίγει το σκορ η Ραντνίσκι. Από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα κατέληξε στον Ρίστιτς μετά από λάθος διώξιμο του Τεχέρα, με τον παίκτη της Ραντνίσκι να κάνει το σουτ εντός περιοχής το οποίο κατέληξε στα δίχτυα.

30' Τετ-α-τετ του Τεχέρα απέναντι στον αντίπαλο τερματοφύλακα με τον δεύτερο να βγαίνει νικητής.

- Ο Τσεμπάκ περνάει στον αγώνα στη θέση του Σιπριάνο.

35' Ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ. Μετά από ωραία συνεργασία και εναλλαγή της μπάλας ανάμεσα σε Ντονγκαλά-Σαρφό, ο Γκανέζος έκανε το πλασέ με τη μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει σε κόρνερ.

- Ο Δώνης στη θέση του Κοσταντίνοφ.

42' Ευκαιρία για τη Ραντνίσκι με τον Μπέβις να βγαίνει τετ-α-τετ με τον Χριστοδούλου με το τελείωμά του ωστόσο να είναι άστοχο.

45' Τέλος ημιχρόνου. Μπροστά με 0-1 η Ραντνίσκι.

46' Έναρξη β' μέρους.

- Ο Θεοδώρου περνάει στη θέση του Ντονγκαλά.

60' Ευκαιρία για τη Ραντνίσκι με ένα πλάγιο σουτ εντός περιοχής να περνάει έξω.

63' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τεχέρα, διώχνει ο τερματοφύλακας της Ραντνίσκι.

68' Ο Χριστοδούλου επεμβαίνει σωτήρια σε ένα σουτ εντός περιοχής διώχνοντας σε κόρνερ.

76' Γκολ ισοφαρίζει σε 1-1 ο ΑΠΟΕΛ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μαρκίνιος! Το πέναλτι κέρδισε ο Ντράζιτς.

- Αλλαγές για τον ΑΠΟΕΛ: Σιπριάνο, Μερ, Μαϊόλι, Πολυκάρπου, Σατσιάς, Μάιερ αντί των Μαρκίνιος, Ντράζιτς, Τεχέρα, Πέτροβιτς, Κιντιγιά και Σαρφό.

85' Καλή στιγμή για τον ΑΠΟΕΛ. Ο Μερ από τα αριστερά έδωσε για τον Θεοδώρου ο οποίος έκανε το σουτ με τη μπάλα να κοντράρει και να αλλάζει πορεία.

90' Τέλος αγώνα. ΑΠΟΕΛ - Ραντνίσκι 1-1.